Aktualności

Projekt AEROKLUBU ZIEMI PIOTRKOWSKIEJ – KLASA LOTNICZA

w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dmowskiego 38 D

 

Celem projektu jest utworzenie profilu lotniczego i przygotowania młodzieży do kształcenia w szkołach wyższych lub ośrodkach lotniczych w zakresie szeroko pojętej edukacji lotniczej. W przedmiotowym projekcie certyfikowany ośrodek szkolenia Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej gotowy jest zorganizować praktyczne zajęcia edukacyjne z zakresu podstawowej wiedzy teoretycznej i praktycznej w następujących obszarach:

 • Prawo lotnicze oraz procedury kontroli ruchu lotniczego
 • Człowiek – możliwości i ograniczenia
 • Meteorologia
 • Łączność
 • Zasady lotu
 • Procedury operacyjne
 • Wykonanie i planowanie lotu
 • Ogólna wiedza o statku powietrznym
 • Nawigacja

-> Zajęcia teoretyczne i praktyczne na ww. tematy klasie I realizowane będą raz w miesiącu, w wymiarze 6 h tygodniowo na terenie Aeroklubu przez licencjonowanych pracowników sektora lotniczego: pilotów, mechaników lotniczych, pracowników obsługi lotniska

-> Organizowane będą dla uczniów wyjazdy na lotniska komunikacyjne w Łodzi, Warszawie i Katowicach

-> Absolwent naszego liceum będzie przygotowany do kontynuacji nauki w szkołach wyższych profilowanych dla sektora lotniczego lub do rozpoczęcia licencjonowanego szkolenia do zawodów tj. pilot, mechanik lotniczy, stewardessa, pracownik obsługi lotniska, kontroler ruchu lotniczego, itp.

-> Aeroklub ma możliwość pozyskania mentora, który ufunduje darmowe szkolenie szybowcowe – w nagrodę za najwyższe wyniki w nauce w IV klasie liceum (koszt szkolenia 5.000,00zł.)

-> Rozszerzone przedmioty: matematyka, fizyka, język angielski

-> Języki obce: język angielski, język niemiecki, język francuski

-> Czesne za naukę w liceum – 300 zł. miesięcznie (płatne od września do sierpnia)
W cenie czesnego – ubezpieczenie ucznia, obiady dwudaniowe, wszystkie przybory szkolne.

-> Szkoła organizuje wyjazdy na basen (odpłatne)

-> Szeroka gama zajęć sportowych (sala gimnastyczna, boisko szkolne)

-> Zajęcia dydaktyczne odbywają się w nowym, bardzo dobrze wyposażonym budynku

NABÓR NA ROK SZKOLNY 2022/2023

 

Szkolny turniej tenisa stołowego

W dniu 3 grudnia w naszej szkole odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. W rozgrywkach udział wzięli uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej oraz uczniowie liceum. Zmagania dostarczyły wiele pozytywnych emocji, wszyscy zawodnicy dali z siebie 100 procent i walczyli do samego końca. Turniej był dla uczniów doskonałą okazją do rywalizacji oraz przybliżenia tajników gry w tenisa stołowego.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Maksymilian Sagan – liceum

2 miejsce – Antonio Al – Ojeil – szkoła podstawowa

3 miejsce – Kajetan Zygmunt – szkoła podstawowa. Zwycięzy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział 🙂

ANDRZEJKI 2021

Wycieczka do Warszawy

W piątek 19. listopada nasi licealiści uczestniczyli wraz z uczniami Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Rafała Orlewskiego i IV LO im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w wycieczce do Warszawy. Najpierw odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a następnie wybrali się na Pawiak – miejsce kaźni wielu tysięcy naszych rodaków w czasie II Wojny Światowej. Po chwili odpoczynku w Złotych Tarasach spędzili miło wieczór uczestnicząc w musicalu „Człowiek z La Manchy” wystawianym na deskach Teatru Dramatycznego w Pałacu Kultury i Nauki.

103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Święto 11 listopada

Spotkanie z pisarką Agnieszką Kulbat

Uczniowie Prywatnego Liceum oraz starszych klas Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Rafała Orlewskiego mieli dziś przyjemność wzięcia udziału w spotkaniu autorskim z pisarką. Pani Agnieszka Kulbat odwiedziła naszą szkołę, a by opowiedzieć o swoich doświadczeniach pisarskich oraz o tym, jaką drogę musi pokonać twórca, aby wydać książkę. Serdecznie dziękujemy.

„Wielokulturowość w systemie edukacji włoskiej na przykładzie Sycylii” – Palermo, Taormina

 
W dniach 22 – 27.10.2021r. dyrektorzy i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym „Wielokulturowość w systemie edukacji włoskiej na przykładzie Sycylii” – Palermo, Taormina.
Główne elementy programowe:
– wykład dotyczący włoskiego systemu oświaty
– wizytacje szkół różnego typu, prezentacja odwiedzanych placówek
– wymiana poglądów i doświadczeń z dyrektorami odwiedzanych placówek, spotkania z kadrą pedagogiczną, dyskusje na temat metodyki nauczania oraz kształcenia nauczycieli i doskonalenia zawodowego
– wizytacja zajęć w klasach
W części komplementarnej zwiedzanie Palermo, Taorminy.
 

17.10.2020

PIERWSZA ROCZNICA ŚMIERCI RAFAŁA ORLEWSKIEGO

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny”
Z okazji Dnia Nauczyciela składam serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania – dyrektor szkoły.
 

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Urodziny Trzecioklasistów

Dzień Chłopaka 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM

 
W dniu 25.09.2021 r. gościliśmy absolwentów pięciu roczników gimnazjum oraz ich wychowawców. Spotkanie odbyło się w kawiarni, w budynku liceum. Mimo czasu, który upłynął rozmowy nie miały końca. Wspomnienia nauczycieli, wycieczek, wspólnie spędzonych chwil to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych gości.
 

Dzień Ziemniaka

Tegoroczne Święto Ziemniaka z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych odbyło się w budynku liceum. Uczniowie wzięli udział we wszystkich przygotowanych dla nich atrakcjach: koło fortuny z historii, matematyki, języka polskiego, języka angielskiego i języka niemieckiego, przeprowadzali „wybuchowe” doświadczenia chemiczne. Wytypowani uczniowie zagrali w siatkówkę z nauczycielami. Walka obu drużyn była wyrównana i dostarczyła wiele pozytywnych emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Cieszymy się wszyscy, że mecz ten wygrali nasi uczniowie (wynik 3:2). Nasze wspaniałe panie kucharki przygotowały dla uczniów różne smakołyki i wypieki z ziemniaków: babka ziemniaczana, pierogi ruskie, frytki z batatów i pieczone łódeczki.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

WAŻNY KOMUNIKAT

Od 31 maja w reżimie sanitarnym oraz z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do nauki stacjonarnej.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Michał Aret
Trzeci Maj

Maj – rocznica pięknych serc!
Maj – rocznica wielkich myśli,
Tym, co dawno przeminęli,
Hołd składają, ci co przeszli.
Choć przeminął dawno wiek,
Dawne hasła się zmieniły,
Orzeł począł nowy bieg.
Lecz z przeszłości czerpał siły.

Z tych w ciemnościach jasnych chwil,
Kiedy miłość pobratała
W jedną całość Polski stany,
Miłość ponad wszystko trwała.

Tym, co w Polsce dali myśl,
Aby stworzyć cud majowy,
Cześć z oddaniem złóżmy dziś,
przed pamiątką chyląc głowy.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 22 KWIETNIA

Dzień Ziemi to najpowszechniej na świecie obchodzone eko-święto. Tym razem pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię” – promującym nie tylko odpowiedzialność, ale i aktywność w ochronie otoczenia naturalnego. Każdy z nas robiąc nawet drobną czynność na rzecz środowiska, przyczynia się do poprawy stanu naszej planety. Posprzątanie pobliskiego lasu, przesiadka z samochodu na rower czy sadzenie drzew to tylko kilka przykładów. To nasze życie i przyszłość pokoleń.

Zachęcamy także do udziału w dzisiejszym webinarium o godzinie 12:00.

Udział w seminarium jest darmowy i bez konieczności rejestracji.

Lekcje z klimatem

Życzenia z okazji

Świąt Wielkanocnych

od uczniów

Patyczaki rogate

Hodowlą mieli zająć się uczniowie liceum. Jednak nadal trwające nauczanie zdalne uniemożliwia im prowadzenie obserwacji patyczaków rogatych (Medauroidea extradentata). Jest to gatunek, który co jakiś czas zrzuca wylinkę (pancerzyk). Do perfekcji opanowały sztukę kamuflażu, upodabniając się do otoczenia, w którym żyją. Ich ciało przypomina kształtem i barwą korę drzew. Na uwagę zasługuje ich sposób rozmnażania płciowego, partenogeneza. Od dziś patyczakami zajmować się będą uczniowie klasy V szkoły podstawowej.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom i koleżankom
życzymy gorącej filiżanki kawy, którą ktoś dla Was zrobi,
nieoczekiwanego telefonu od starego przyjaciela,
zielonych świateł na Waszej drodze,
radości z małych spraw, które ucieszą Was na co dzień...


Chłopaki z II a i II b PLO
WAŻNY KOMUNIKAT!
 
W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, nauka zdalna w szkołach ponadpodstawowych zostaje wydłużona do 14 marca 2021 roku.

Walentynki w naszym liceum

Świętowanie Walentynek na trwałe wpisało się w polskie kalendarze. Uczniowie naszego liceum również postanowili uczcić ten dzień, przygotowując Walentynki oraz składając życzenia Pani Właściciel szkoły Magdalenie Jakubiak, Pani Dyrektor liceum Bożenie Gadomskiej oraz całej kadrze pedagogicznej.

W dniu tego wspaniałego święta, za trudną pracę z nami i okazane serce, chylimy głowy w ogromnej podzięce.

FERIE ZIMOWE

4-17.01.2021

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W dniu 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

Przyjęte rozwiązanie dotyczące tegorocznych ferii, zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, ma na celu istotnie zmniejszenie mobilności uczniów i ich rodzin w następnych kilkunastu tygodniach. To działanie, dzięki któremu będzie można znacząco wpłynąć na rozprzestrzenianie się COVID -19.

WAŻNY KOMUNIKAT

Do 3 stycznia przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

11 LISTOPADA – NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

Niech żyje Ojczyzna! Niech żyje niepodległość! Niech żyje wolność!

Ważny komunikat

Do 29 listopada br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Nauczanie zdalne od 19 października

 

Co należy wiedzieć o koronawirusie

http://www.jakubiakliceum.pl/wp-content/uploads/2020/10/8.-Plakat_zasady-kwarantanny.pdf

http://www.jakubiakliceum.pl/wp-content/uploads/2020/10/3.-Plakat_rozkladowka.pdf

http://www.jakubiakliceum.pl/wp-content/uploads/2020/10/1.-Plakat_ogólny.pdf

http://www.jakubiakliceum.pl/wp-content/uploads/2020/10/2.-Plakat_szpitale.pdf

 

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Koronawirus: informacje i zalecenia

Skopiuj poniższe linki i sprawdź najważniejsze informacje dla Ciebie i Twoich rodziców:

 1. https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-uczniow
 2. https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-rodzicow

Nasze liceum

Uczniowie liceum uczą się już w nowych salach lekcyjnych. Przerwy międzylekcyjne mogą spędzać w pięknie urządzonej kawiarni.

Organizacja zajęć w szkole w roku szkolnym 2020/2021

http://www.jakubiakliceum.pl/wp-content/uploads/2020/08/Wytyczne-GIS-na-stronę.pdf

Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021

Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w dniu 1 września o godz. 9:00 w budynku liceum. Prosi się uczniów o przyjście do szkoły najwcześniej o godz. 8:50.

Zgodnie z wytycznymi GIS przed wejściem do budynku szkoły dezynfekujecie ręce. Obowiązkowo wchodzicie do szkoły w maseczkach i rękawiczkach. Wewnątrz sali lekcyjnej możecie już zdjąć maseczki i rękawiczki.

Stypendium szkolne

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim informuje, iż w roku szkolnym 2020/2021 rodzice ucznia zamieszkującego na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 528,00 zł. netto, mogą ubiegać się o pomoc o charakterze socjalnym, jaką jest stypendium szkolne.

Niezależnie od dochodu można ubiegać się o jednorazowy zasiłek szkolny z powodu zdarzenia losowego.

Celem tej pomocy nie jest zaspokojenie potrzeb życiowych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, ale pomoc w zakresie zaspokojenia potrzeb i zainteresowań edukacyjnych uczniów.

Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie od 1 do 15 września 2020 roku w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Dmowskiego 47 (parter, pokój 12) tel. (44) 732 57 48

Wniosek znajduje się na stronie MOPR Piotrków Trybunalski w zakładce Dokumenty do pobrania. Można również skopiować poniższy link:

https://www.mopr.piotrkow.pl/content/artykuly/files/2020/WNIOSEK%202020-2021Stypendium.pdf

Rozszerzone programy nauczania

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy drugiej będą realizować materiał programowy rozszerzony z następujących przedmiotów nauczania:

– język polski

– matematyka

– język angielski

Wykaz podręczników zamieścimy na stronie szkoły w terminie do 27 sierpnia 2020 r.

Możliwe są dodatkowe rozszerzenia przedmiotów wybranych przez ucznia :

historia, WOS, biologia, chemia, fizyka, język niemiecki

Zapraszamy na półkolonie organizowane w Naszej szkole

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Gratulujemy wyników klasyfikacji uczniom i ich rodzicom.

To My – pierwsi uczniowie prywatnego liceum ogólnokształcącego

Odciskamy swoje dłonie na świeżo zrobionej kostce brukowej przed wejściem do nowego budynku liceum.

List do Rodziców

https://view.genial.ly/5eee3bdf0c3e1d0d0c94b2d3/interactive-content-dla-rodzicow-lo

🙂

Zapraszamy do udziału w Wirtualnych Dniach Otwartych w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim.

Wirtualne dni otwarte

1 czerwca Dzień Dziecka

Konsultacje w szkolewytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół

 • Od 1 czerwca br. umożliwiamy konsultacje dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
 • Szkoły przy organizacji konsultacji uwzględniają także wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
 • Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej

Nauczycielu,

 • Wyjaśnij uczniom, jakie zasady bezpieczeństwa obecnie obowiązują w szkole i dlaczego zostały wprowadzone.
 • Zorganizuj konsultacje indywidualne oraz grupowe z uwzględnieniem odległości pomiędzy stanowiskami nauki min.1,5 m (1 uczeń – 1 stolik).
 • W miarę możliwości dopilnuj, aby uczniowie nie pożyczali sobie przyborów i podręczników.
 • Wietrz salę, w której organizujesz konsultacje, co najmniej raz na godzinę.
 • Zwracaj uwagę, aby uczniowie często i regularnie myli ręce.
 • Unikaj organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu, w tym ustal bezpieczną zasadę korzystania przez grupę z szatni po zakończeniu zajęć.

Uczniu,

 • Otrzymujesz możliwość konsultacji indywidualnych lub grupowych. Zapoznaj się z ich harmonogramem.
 • Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
 • Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
 • Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
 • W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
 • Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
 • Z szatni korzystaj według zasad ustalonych przez dyrektora szkoły.
 • Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
 • Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
 • Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
 • Jeżeli korzystasz z biblioteki szkolnej, wcześniej zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami wypożyczania książek – szkoła na pewno je zmieniła.

Procedury bezpieczeństwa:

http://www.jakubiakliceum.pl/wp-content/uploads/2020/05/Procedury-bezpieczenśtwa-dotyczące-konsultacji-uczniów-liceum.pdf

Deklaracja udziału ucznia w konsultacjach:

http://www.jakubiakliceum.pl/wp-content/uploads/2020/05/Deklaracja.pdf

Ważny komunikat

W związku z § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), § 4b pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410), § 14 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020r. w zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 § 4d podejmuję decyzję zawieszenia na czas oznaczony prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim, w okresie od dnia 25 maja 2020 roku do dnia 07 czerwca 2020 roku w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Autorzy projektu zaznaczają jednocześnie, że w związku ze stabilizowaniem się liczby zakażeń i zwiększaniem się liczby osób wyleczonych, podjęto decyzję o stopniowym uruchamianiu konsultacji w szkołach.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek.

W tych trudnych czasach jeszcze bardziej istotne stają się takie wartości jak solidarność, życzliwość czy jedność. Dziś nie tylko pieniądze, ale też słowa i gesty nabierają ogromnej mocy. Dają nadzieję i mobilizują do działania ponad siły. Wśród nas są ludzie wyjątkowi, ludzie, którzy stoją na pierwszej linii walki z pandemią. To oni ratują życie, narażając własne. Chcemy wyrazić wdzięczność im wszystkim – naszym współczesnym bezimiennym bohaterom.

9 maja Dzień Europy

Dzień Europy jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie.

Dzień Europy – święto europejskich państw, które obchodzone jest 5 lub 9 maja. W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami Unii Europejskiej, preferowane jest obchodzenie Dnia Europy 5 maja, natomiast w państwach Unii Europejskiej obchodzi się go oficjalnie 9 maja.

Mimo zawieszonych zajęć uczniowie liceum pamiętają o obchodach Dnia Europy i świętują go w swoich domach:

Święta państwowe – dni wolne od zajęć

Flaga Polski to jeden z trzech symboli narodowych obok godła i hymnu. Flaga Polski doczekała się swojego święta, które przypada na dzień 2 maja, między Świętem Konstytucji 3 Maja a Świętem Pracy. Święto zostało uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2004 r. Oficjalnie Flagą Polski jest flagą narodową od 1831 r. Trzeba przyznać, że Dzień Flagi jest bardzo uroczyście obchodzony w naszym kraju. Polacy pokazują swoje przywiązanie do Ojczyzny wywieszając przy domach biało-czerwoną flagę.
 
 

Warsztaty ceramiczne od września w naszym liceum

W nowym roku szkolnym zorganizowane będą warsztaty ceramiczne dla pierwszoklasistów oraz dla chętnych uczniów klas drugich. 

W programie:

                                                       – demonstracja różnych technik pracy z gliną

                                                   – krótka historia ceramiki oraz jej zastosowanie

                                      – samodzielne lepienie/tworzenie prac pod okiem instruktora

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i … wielkość komory pieca. Podczas warsztatów powstają kufle, kubki, patery, talerze, misy, aniołki, słonie, rzeźby oraz wiele innych form.

ZAPEWNIAMY CUDOWNIE SPĘDZONY CZAS ORZ WSPANIAŁĄ ZABAWĘ!

My, dyrektorzy placówek Pani Magdaleny Jakubiak uczestniczymy teraz w warsztatach ceramicznych pod bacznym okiem Pani Agnieszki Łągwy. Na dowód tego załączamy zdjęcia. Prawda, że piękne rzeczy powstają w naszej pracowni?

Ważny komunikat

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Rozporządzenie
nowelizacja​_rozporządzenia​_MEN​_-​_COViD-19​_(art​_30b)​_2404.pdf
 

Światowy dzień Książki i Praw Autorskich

,,Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku wystąpił z nim wydawca z Walencji, Vicente Clavel Andrés.

W Katalonii 23 kwietnia jest świętem narodowym, a patronem tego dnia jest Święty Jerzy. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

W związku z rosnącym sukcesem Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, UNESCO postanowiło stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki, który jako pierwsze miasto otrzymał Madryt. Tytuł Światowej Stolicy Książki przyznawany jest co roku przez UNESCO jako wyróżnienie dla najlepszego przygotowanego przez dane miasto programu promującego książki i czytelnictwo.

A my proponujemy zakupić (przynajmniej jedną) i przeczytać wybraną przez Was książkę naszej laureatki Nagrody Nobla, Olgi Tokarczuk.

OLGA TOKARCZUK

Polska pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, psycholog.

Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, laureatka The Man Booker International Prize 2018 za powieść „Bieguni” (Flights) oraz dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej „Nike” za powieści: „Bieguni” (2008) i „Księgi Jakubowe” (2015).

Możecie również sięgnąć po inne propozycje, bardziej młodzieżowe książki:

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.

Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Do tego, żebyście wyszli z domu (w tym roku niestety możecie wyjść jedynie na swoje podwórko) albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku – czyli otwórzcie szeroko okno w mieszkaniu swojego bloku. Poświęćcie przynajmniej pół godziny na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ONA jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

W tym celu warto wyłączyć telefony, tablety, a nawet przestać na chwilę rozmawiać. Warto usiąść lub położyć się w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć.

Poobserwować mrówki, pszczoły czy motyle, posłuchać śpiewu ptaków, zbadać fakturę liści, zrobić to, czego zwykle nie robimy nawet podczas niedzielnego spaceru w parku (mówimy o spacerach przed epidemią).

Zachęćcie znajomych, przyjaciół do wyjścia tego dnia z domu (w granicach zdrowego rozsądku oraz pamiętajcie o rządowych zakazach, ponieważ wciąż panuje pandemia wirusa), by lepiej poznać i zaprzyjaźnić się z Przyrodą. Dzień Ziemi jest każdego dnia!

Skopiuj poniższy link i pokaż, że jesteś EKO!

https://www.ekokalendarz.pl/wp-content/uploads/pakiet-04-22-%C5%9Bwiatowy-dzie%C5%84-ziemi-eko-koszulka.pdf

PTASIE RADIO:

 

 

Ważny komunikat

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/642

 

Oferta edukacyjna szkoły

OFERTA EDUKACYJNA

PRYWATNEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Prywatne Liceum Ogólnokształcące

ul. Dmowskiego 38 d, 97-300 Piotrków Tryb.

www.jakubiakliceum.pl       e-mail:loprywatne.38d@wp.pl        tel. 666 891 46 00

Lp.

Przedmioty
z rozszerzonym programem nauczania

Symbol oddziału

Języki obce

Przedmioty uwzględniane

w procesie rekrutacji

1.

humanistyczno-językowa

IA

język angielski

język niemiecki

język hiszpański

historia, język polski, język angielski, język

niemiecki

2.

przyrodnicza

IB

język angielski

język niemiecki

język hiszpański

biologia, chemia, fizyka, język angielski

3.

matematyczno-informatyczna

IC

język angielski

język niemiecki

język hiszpański

matematyka, fizyka, język angielski

Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

komunikat MEN

Od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Drodzy Rodzice, Uczniowie

Sekretariat szkoły czynny jest codziennie w godzinach 8:00 – 12:00

Nr telefonu do sekretariatu: 666 891 460

Mail do liceum: loprywatne.38d@wp.pl

KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW

Drodzy Uczniowie,

dla nas wszystkich to trudny okres. Liczba zakażonych osób w Polsce ciągle rośnie. Główny Inspektor Sanitarny przypomina, by w związku z koronawirusem pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

– często myć ręce

– stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu

– zachować bezpieczną odległość

– unikać dotykania oczu, nosa i ust

będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, a w przypadku kontaktu z osobą zakażoną, bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego, lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego

– unikać korzystania z transportu publicznego.

Minister Edukacji Narodowej przedłużył zawieszenie zajęć w szkołach do Świąt Wielkanocnych, w związku z czym czeka nas kolejny długi okres niechodzenia do szkoły.

Wiem, że wspólnie z Nauczycielami próbowaliście różnych form pracy zdalnej. Za to wszystko i Wam, i Nauczycielom dziękuję.

Na mocy Rozporządzenia MEN, nauczanie zdalne zostaje wprowadzone formalnie, tj. od 25 marca będzie regularne i obowiązkowe dla Was i dla szkoły. Pracujemy wspólnie z radą pedagogiczną nad organizacją zajęć, m.in. opracowujemy tygodniowy plan lekcji zdalnych, ustalamy sposób i formy oceniania Waszych postępów w nauce, wybieramy narzędzia, z których będziemy korzystać. Wkrótce ogłosimy je na stronie naszej szkoły.

W związku z tym proszę, abyście sprawdzali w tych dniach naszą stronę internetową, pozostawali też w stałym kontakcie z Wychowawcą.

Ponadto pragnę zaznaczyć, iż wszyscy Nauczyciele bardzo starają się, by każdy z Was opanował materiał programowy na możliwie wysokim poziomie. Obiecuję też, że przy ocenianiu będziemy pamiętać o sytuacji, w jakiej się aktualnie znajdujecie.

Życzę Wam wszystkim wytrwałości we wspólnym oczekiwaniu na powrót do szkoły!

Pozdrawiam Was i Waszych Rodziców,

Dyrektor szkoły, mgr Bożena Gadomska

Ważne!

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, od 12 do 25 marca br. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim.

Prosimy na bieżąco śledzić następujące strony:

 • www.kuratorium.lodz.pl
 • www.men.gov.pl
 • www.jakubiakszkola.pl
 • www.jakubiakszkola.mantica.net

Ważna informacja!

W związku z pismem Wojewody Łódzkiego do Łódzkiego Kuratora Oświaty Nr ZK-1.6333.19.2020 z dnia marca 2020 roku w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2

O D W O Ł U J E  S I Ę

– wyjazd do teatru ( planowany na 18 marca )

– Nocowanie w szkole

– udział uczniów w Rekolekcjach Wielkopostnych w dniu 11 marca 2020

– wszystkie inne wyjścia/wyjazdy grupowe.

Walentynki w liceum

W naszej szkole nie zabrakło dziś walentynkowego akcentu. Dzień Zakochanych upłynął całej społeczności szkolnej w miłej muzycznej atmosferze. Uczniowie liceum przygotowali walentynkowy koncert życzeń prowadzony przez szkolny radiowęzeł. Już od minionej środy zbierali od chętnych dedykacje oraz tytuły wybranych piosenek. Następnie przygotowali audycję i już od pierwszej przerwy mieliśmy okazję posłuchać dobrych życzeń i dedykowanych z miłością utworów. Pojawił się nawet specjalny utwór dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego, za co serdecznie dziękujemy 😊.

Cykl lekcji biologii prowadzony metodą laboratoryjną

Na kilku kolejnych lekcjach biologii młodzież przeprowadzać będzie sekcję wybranych narządów zwierząt. Na poprzedniej lekcji przeprowadzaliśmy sekcję skrzydełek kurczaka. Uczniowie czytali instrukcję i wg niej starali się odsłonić mięśnie, ścięgna, by wyjąć i nazwać wszystkie kości. Szybko udało się wyjąć kość ramieniową, zrośnięte ze sobą kości przedramienia oraz trzy palce z czego środkowy, jak wiemy już, jest dwuczłonowy, a pozostałe dwa skrajne, są jednoczłonowe.

Dzisiaj na stół laboratoryjny położyliśmy serce oraz płuca świni. Uczniowie byli strasznie zadowoleni, że mieli szansę obejrzeć, dotknąć, pokroić narządy.

Już wkrótce do sali lekcyjnej „wejdą” nerki i wątroba.

Wizyta w Domu Dziecka

W dniu 31 stycznia 2020 roku uczniowie klasy I Liceum pod opieką wychowawczyni Marzeny Cisowskiej udali się z wizytą do Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Młodzież wspaniale zachowywała się na terenie placówki. Uczniowie bawili się z dziećmi, które szybko się przed nimi otworzyły. Mieli możliwość obejrzeć ich pokoje. Licealiści obdarowali dzieci Kinder jajkami, a także pięknymi drewnianymi szachami. Przewidziany czas na odwiedziny minął bardzo szybko, a wszyscy mieli ochotę na więcej. Spotkanie zrobiło duże wrażenie na uczniach. Klasa zasugerowała, żeby nie była to ich jedyna wizyta, a jedna z wielu. Zatem, do następnego razu!

Ekosystem wodny

Powrót do szkoły po feriach okazał się nawet, nawet przyjemny. A wszystko to za sprawą pięknego akwarium, które uczniowie zastali w swojej sali lekcyjnej. Akwarium to dobry pomysł na nową pasję, na wyjątkową dekorację sali lekcyjnej, na żywy ekosystem w szkole. Wszyscy lubimy kontakt z przyrodą, a akwarium gwarantować będzie ten kontakt przez cały rok. Zaczęliśmy hodowlę od niewielkiej liczby roślin i zwierząt, ale w przyszłości poszerzymy swoją kolekcję rybek, żab, ślimaków i roślin wodnych.

Szkolna Wigilia

Wszyscy uczniowie prywatnej szkoły podstawowej i prywatnego liceum zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu wraz z kadrą pedagogiczną. Były kolędy, życzenia, opłatek i bardzo smaczne potrawy wigilijne przygotowane przez panie kucharki.
Przemiłą niespodzianką była wizyta absolwenta naszego gimnazjum, Huberta Nowaka, którego uczniowie liceum bardzo miło przyjęli i ugościli.

Moc dobrych uczynków

Uczniowie liceum złożyli życzenia świąteczne młodszym kolegom i koleżankom oraz Pani Właściciel szkoły, Pani Dyrektor i całej radzie pedagogicznej. W prezencie od Pani Dyrektor, mgr Bożeny Gadomskiej otrzymali Voucher na tzw. jeden luźny dzień w szkole.

Kiermasz świąteczny

Trzynastego grudnia 2019 roku uczniowie klasy I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wraz z wychowawczynią mgr Marzeną Cisowską zorganizowali kiermasz świąteczny. Młodzież upiekła oraz ozdobiła pyszne bożonarodzeniowe pierniki oraz własnoręcznie w ramach zajęć z plastyki zrobili bombki. Plakat informujący o sprzedaży świątecznych wypieków i bombek został przygotowany przez uczennicę klasy I i wywieszony na szkolnym korytarzu.

Zaraz rano, przed pierwszą lekcją w piątek utworzyli stoisko w swojej pracowni, przy którym pracowali przez kilka kolejnych przerw, aby wszystko sprzedać. Przygotowane słodkości bardzo szybko znikały ze sprzedażowego stołu.

Głównym założeniem akcji było uświadomienie uczniom, jak dużo pracy należy włożyć, aby zarobić pieniądze, ale również – zachęcanie uczniów do organizowania i uczestniczenia w pracach zespołowych. To zadanie można także zaliczyć do działań integracyjnych klasę. Ponadto, kolejnym i ważnym celem, było zbieranie funduszy na wyjazd integracyjny do Londynu. Ta i kolejne planowane akcje przybliżają ich do wyznaczonego celu.

To jeszcze nie koniec! Tego typu działania będą odbywały się systematycznie. Kolejna akcja już wkrótce!

Mikołajki dla klas I-III szkoły podstawowej

Uczniowie liceum urządzili Mikołajki dla najmłodszych. Przygotowali i przeprowadzili dla nich szereg ciekawych doświadczeń chemicznych pod bacznym okiem nauczyciela chemii, Pani mgr Agnieszki Sielskiej. Ależ maluchy miały frajdę!

W dniu 3 grudnia licealiści wraz z uczniami VII klasy szkoły podstawowej udali się do teatru Pinokio w Łodzi. Młodzież uczestniczyła w spektaklu „Kapitan Nemo – 20 000 mil podmorskiej żeglugi”.

AKCJA SPRZEDAŻY GOFRÓW

W dniu 29 listopada 2019 roku uczniowie klasy I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wraz z wychowawczynią mgr Marzeną Cisowską zorganizowali akcję sprzedaży gofrów. Wydarzenie było szczegółowe omawiane kilka dni wcześniej, aby młodzież mogła kupić poszczególne produkty oraz przygotować inne słodkości. Co więcej, przygotowano też plakat informujący o tym dniu oraz zachęcano uczniów innych klas do udziału w tej akcji.

W piątek pełni werwy uczniowie utworzyli stoisko na stołówce szkolnej. Następnie, własnoręcznie przygotowali masę na gofry oraz zaczęli pieczenie. Każdy miał przydzielone odrębne zadanie. Istotne było też dbanie o porządek i czystość, które mają kluczowe znaczenie w gastronomii. Można było zjeść gofra z dżemem, owocami, cukrem pudrem, galaretkę, mini pizzę oraz szarlotkę. Wszystkim smakowały nasze produkty, które bardzo szybko znikały ze stołu.

Głównym założeniem akcji było uświadomienie uczniom ile pracy należy włożyć, aby zarobić pieniądze, jak również zachęcanie ich do pracy zespołowej. To zadanie można także zaliczyć do działań integracyjnych klasę. Ponadto, uczniowie w dalszym ciągu zbierają pieniądze na wyjazd integracyjny do Londynu, a ta i kolejne akcje przybliżają ich do wyznaczonego celu. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z zapałem brali udział w tym wydarzeniu oraz wykazywali się chęcią współpracy.

To jeszcze nie koniec! Tego typu działania będą odbywały się systematycznie. Kolejna akcja to kiermasz świąteczny, który odbędzie się już w grudniu. Będzie można na nim posmakować m.in. upieczonych przez uczniów pierników.

„Zielony gaj”

Właściciel szkoły, Pani mgr Magdalena Jakubiak urządziła „zielony kącik” przy sali uczniów liceum. Radość uczniów – bezcenna. Dziękujemy!

11 listopada

Prezentacja Spółki Mabion S.A.

W dniu 24 października 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim z przedstawicielem Spółki biotechnologicznej Mabion S.A., dyrektorem ds. naukowych i operacyjnych, Panią Julitą Balcerek.

Pani Dyrektor zaprezentowała historię, przedmiot aktualnej działalności Spółki oraz charakter i rodzaj prowadzonych prac w Działach Badań i Rozwoju, Kontroli Jakości oraz Wytwarzania. Uczniowie mieli okazję poznać schemat powstawania biotechnologicznego leku od jego początkowych etapów przebiegających w Dziale w Badań i Rozwoju, czyli projektu sekwencji kodującej białko, po etapy końcowe obecne w Dziale Wytwarzania, czyli sterylny rozlew leku do fiolek.

Przedstawiała doświadczony zespół złożony z naukowców  w obszarach biotechnologii, biologii molekularnej oraz chemii, zdolnych stawić czoła każdemu wyzwaniu dotyczącemu projektowania i wytwarzania leków biotechnologicznych. Opowiedziała o priorytetowym projekcie Spółki, którego celem jest wprowadzenie na rynek preparatu MabionCD20, leku biopodobnego do MabThera (Rituximab). Lek ten ma zastosowanie terapeutyczne, w takich schorzeniach jak: chłoniak, przewlekła białaczka limfocytowa i reumatoidalne zapalenie stawów.

Dużą część prezentacji poświęcona była profilowi pracownika, jakiego Spółka dzisiaj szuka na rynku pracy, zarówno pod kątem odpowiedniego wykształcenia, jak i umiejętności miękkich.

11 października godzina 10.00

Nadszedł dzień, w którym uczniowie klas I złożyli ślubowanie w obecności Właściciela szkoły, Pani mgr Magdaleny Jakubiak, Dyrektora szkoły, Pani mgr Bożeny Gadomskiej oraz Wychowawcy klasy, Pani mgr Marzeny Cisowskiej.

Dzień Chłopaka

W środę, 2 października 2019 roku uczniowie klas I wybrali się z nauczycielem języka polskiego, Panią mgr Małgorzatą Pągowską do kina HELIOS na film pt. „Legiony”. Bilety do kina ufundowała Właściciel szkoły, Pani mgr Magdalena Jakubiak. Był to prezent z okazji Dnia Chłopaka.

Bezpośrednio po filmie, na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka: kawa z wychowawcą klasy.

Chłopakom życzymy, by każdego dnia spotykało ich wszystko co najlepsze…

Wycieczka licealistów do Łodzi

W dniu 2 października 2019 roku młodzież z pierwszej klasy Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wybrała się na wycieczkę do Łodzi. Opiekę nad uczniami sprawowały: wychowawca klasy – mgr Marzena Cisowska oraz nauczyciel matematyki – mgr Aleksandra Pawelczyk. Wyjazd miał charakter nietypowy, ponieważ uczniowie nie wiedzieli gdzie zostaną zabrani. Miejsce docelowe, jak i przewidziane atrakcje, były dla nich niespodzianką, całkowicie ufundowaną przez panią Właściciel – mgr Magdalenę Jakubiak. Wycieczka przybrała formę „nowoczesnego” pasowania młodzieży na uczniów liceum, a jej celem była integracja klasy.

Pierwszym etapem wycieczki był przejazd pociągiem do Łodzi oraz wspólne zwiedzanie nowego dworca Łódź Fabryczna. Następnie, uczniowie mieli okazję przejechać się tramwajem do Escape Roomu „ Tkalnia Zagadek”. W ww. miejscu uczniowie zostali zamknięci w pokoju zagadek, w którym przez godzinę rozwiązywali różnego rodzaju łamigłówki, aby wydostać się z pomieszczenia. Kolejnym punktem programy był spacer ulicą Piotrkowską oraz wspólny posiłek w pizzerii. W drogę powrotną udaliśmy się również pociągiem.

Przez cały czas uczniom towarzyszyły dobre humory i duże emocje. Wycieczkę tę zdecydowanie zaliczyć można do udanych wyjazdów organizowanych przez szkołę.

Wychowawca klasy

mgr Marzena Cisowska

Closer to Culture

W dniu 13 września 2019 roku wszystkie placówki oświatowe Pani mgr Magdaleny Jakubiak zorganizowały Festyn Rodzinny – „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego wraz z Dyrektorem liceum, mgr Bożeną Gadomską oraz wychowawcą klasy, mgr Marzeną Cisowską po raz pierwszy mieli możliwość debiutu swojego miniprzedsiębiorstwa „Closer to culture”.

Oto dowód na pierwszą udaną inicjatywę firmy, celem której było zarobienie części potrzebnych funduszy na wyjazd edukacyjny do Londynu podczas festynu:

Uczniowie liceum, dyrektor szkoły oraz wychowawca klasy składają podziękowania Pani Właściciel szkoły, mgr Magdalenie Jakubiak, rodzicom oraz wszystkim uczestnikom festynu za możliwość realizacji pierwszego zadania miniprzedsiębiorstwa „Closer to culture” – pozyskanie części funduszy na kilkudniowy wyjazd edukacyjny do Londynu.

Closer to culture, to Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, które działać będzie na wzór spółki jawnej. Będzie to swego rodzaju gra edukacyjna, mająca na celu nie tylko, jak to zwykle w przedsiębiorstwach bywa, zarobek, ale przede wszystkim wdrożenie uczniów w świat biznesu, oswojenie ich z prawami rządzącymi w nim i przygotowanie do współtworzenia w przyszłości własnej firmy czy też po prostu odnalezienia się w działalności gospodarczej.

W ofercie naszej znajdzie się też organizacja wycieczek, nie tylko związanych z teatrem i kinem czy muzeum ale również mających na celu zwiedzanie i podróżowanie po Polsce a w niedalekiej przyszłości czeka nas lot do Londynu. W ramach godzin z WOS, WOK, podstaw przedsiębiorczości oraz doradztwa zawodowego pójdziemy do miejscowych instytucji, takich jak Urząd Miasta czy Urząd Skarbowy.

Najkrócej mówiąc, postaramy się urozmaicić szkolną rutynę w sposób zarówno przyjemny, jak i pożyteczny.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września 2019 roku oficjalnie rozpoczęliśmy swoją działalność.

Uroczystość otworzyły: Właściciel szkoły, mgr Magdalena Jakubiak oraz Dyrektor szkoły, mgr Bożena Gadomska.

Przebieg uroczystości:

 1. Hymn narodowy
 2. Przemówienie Właściciela szkoły
 3. Przemówienie Dyrektora szkoły
 4. Wręczenie uczniom legitymacji uczniowskich oraz upominków ufundowanych przez Panią Magdalenę Jakubiak (książki „Potęga podświadomości” Joseph Murphy)
 5. Spotkanie z wychowawcą klasy, mgr Marzeną Cisowską.

Rozpoczynamy zajęcia w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020
odbędzie się w dniu 2 września 2019 roku o godzinie 9.00
w budynku szkoły podstawowej w sali „Laboratorium chemiczne”.

Zapisy do naszego liceum już od 15 maja 2019 r.

 • zapisu do szkoły dokonuje OSOBIŚCIE rodzic/rodzice (prawni opiekunowie), na druku podania do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze szkolnej strony www.jakubiakliceum.pl ( zakładka Zapisy i opłaty)
 • rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się pod koniec czerwca 2019 r.
 • o terminie rozmowy kwalifikacyjnej wszyscy zainteresowani naszą szkołą zostaną poinformowani telefonicznie.