Aktualności

Drodzy Rodzice, Uczniowie

Sekretariat szkoły czynny jest codziennie w godzinach 8:00 – 12:00

Nr telefonu do sekretariatu: 666 891 460

Mail do liceum: loprywatne.38d@wp.pl

 

 

KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW

Drodzy Uczniowie,

dla nas wszystkich to trudny okres. Liczba zakażonych osób w Polsce ciągle rośnie. Główny Inspektor Sanitarny przypomina, by w związku z koronawirusem pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

– często myć ręce

– stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu

– zachować bezpieczną odległość

– unikać dotykania oczu, nosa i ust

będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, a w przypadku kontaktu z osobą zakażoną, bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego, lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego

– unikać korzystania z transportu publicznego.

Minister Edukacji Narodowej przedłużył zawieszenie zajęć w szkołach do Świąt Wielkanocnych, w związku z czym czeka nas kolejny długi okres niechodzenia do szkoły.

Wiem, że wspólnie z Nauczycielami próbowaliście różnych form pracy zdalnej. Za to wszystko i Wam, i Nauczycielom dziękuję.

Na mocy Rozporządzenia MEN, nauczanie zdalne zostaje wprowadzone formalnie, tj. od 25 marca będzie regularne i obowiązkowe dla Was i dla szkoły. Pracujemy wspólnie z radą pedagogiczną nad organizacją zajęć, m.in. opracowujemy tygodniowy plan lekcji zdalnych, ustalamy sposób i formy oceniania Waszych postępów w nauce, wybieramy narzędzia, z których będziemy korzystać. Wkrótce ogłosimy je na stronie naszej szkoły.

W związku z tym proszę, abyście sprawdzali w tych dniach naszą stronę internetową, pozostawali też w stałym kontakcie z Wychowawcą.

Ponadto pragnę zaznaczyć, iż wszyscy Nauczyciele bardzo starają się, by każdy z Was opanował materiał programowy na możliwie wysokim poziomie. Obiecuję też, że przy ocenianiu będziemy pamiętać o sytuacji, w jakiej się aktualnie znajdujecie.

Życzę Wam wszystkim wytrwałości we wspólnym oczekiwaniu na powrót do szkoły!

Pozdrawiam Was i Waszych Rodziców,

Dyrektor szkoły, mgr Bożena Gadomska

Ważne!

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, od 12 do 25 marca br. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim.

Prosimy na bieżąco śledzić następujące strony:

 • www.kuratorium.lodz.pl
 • www.men.gov.pl
 • www.jakubiakszkola.pl
 • www.jakubiakszkola.mantica.net

Ważna informacja!

W związku z pismem Wojewody Łódzkiego do Łódzkiego Kuratora Oświaty Nr ZK-1.6333.19.2020 z dnia marca 2020 roku w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2

O D W O Ł U J E  S I Ę

– wyjazd do teatru ( planowany na 18 marca )

– Nocowanie w szkole

– udział uczniów w Rekolekcjach Wielkopostnych w dniu 11 marca 2020

– wszystkie inne wyjścia/wyjazdy grupowe.

Walentynki w liceum

W naszej szkole nie zabrakło dziś walentynkowego akcentu. Dzień Zakochanych upłynął całej społeczności szkolnej w miłej muzycznej atmosferze. Uczniowie liceum przygotowali walentynkowy koncert życzeń prowadzony przez szkolny radiowęzeł. Już od minionej środy zbierali od chętnych dedykacje oraz tytuły wybranych piosenek. Następnie przygotowali audycję i już od pierwszej przerwy mieliśmy okazję posłuchać dobrych życzeń i dedykowanych z miłością utworów. Pojawił się nawet specjalny utwór dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego, za co serdecznie dziękujemy 😊.

Cykl lekcji biologii prowadzony metodą laboratoryjną

Na kilku kolejnych lekcjach biologii młodzież przeprowadzać będzie sekcję wybranych narządów zwierząt. Na poprzedniej lekcji przeprowadzaliśmy sekcję skrzydełek kurczaka. Uczniowie czytali instrukcję i wg niej starali się odsłonić mięśnie, ścięgna, by wyjąć i nazwać wszystkie kości. Szybko udało się wyjąć kość ramieniową, zrośnięte ze sobą kości przedramienia oraz trzy palce z czego środkowy, jak wiemy już, jest dwuczłonowy, a pozostałe dwa skrajne, są jednoczłonowe.

Dzisiaj na stół laboratoryjny położyliśmy serce oraz płuca świni. Uczniowie byli strasznie zadowoleni, że mieli szansę obejrzeć, dotknąć, pokroić narządy.

Już wkrótce do sali lekcyjnej „wejdą” nerki i wątroba.

Wizyta w Domu Dziecka

W dniu 31 stycznia 2020 roku uczniowie klasy I Liceum pod opieką wychowawczyni Marzeny Cisowskiej udali się z wizytą do Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Młodzież wspaniale zachowywała się na terenie placówki. Uczniowie bawili się z dziećmi, które szybko się przed nimi otworzyły. Mieli możliwość obejrzeć ich pokoje. Licealiści obdarowali dzieci Kinder jajkami, a także pięknymi drewnianymi szachami. Przewidziany czas na odwiedziny minął bardzo szybko, a wszyscy mieli ochotę na więcej. Spotkanie zrobiło duże wrażenie na uczniach. Klasa zasugerowała, żeby nie była to ich jedyna wizyta, a jedna z wielu. Zatem, do następnego razu!

Ekosystem wodny

Powrót do szkoły po feriach okazał się nawet, nawet przyjemny. A wszystko to za sprawą pięknego akwarium, które uczniowie zastali w swojej sali lekcyjnej. Akwarium to dobry pomysł na nową pasję, na wyjątkową dekorację sali lekcyjnej, na żywy ekosystem w szkole. Wszyscy lubimy kontakt z przyrodą, a akwarium gwarantować będzie ten kontakt przez cały rok. Zaczęliśmy hodowlę od niewielkiej liczby roślin i zwierząt, ale w przyszłości poszerzymy swoją kolekcję rybek, żab, ślimaków i roślin wodnych.

Szkolna Wigilia

Wszyscy uczniowie prywatnej szkoły podstawowej i prywatnego liceum zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu wraz z kadrą pedagogiczną. Były kolędy, życzenia, opłatek i bardzo smaczne potrawy wigilijne przygotowane przez panie kucharki.
Przemiłą niespodzianką była wizyta absolwenta naszego gimnazjum, Huberta Nowaka, którego uczniowie liceum bardzo miło przyjęli i ugościli.

Moc dobrych uczynków

Uczniowie liceum złożyli życzenia świąteczne młodszym kolegom i koleżankom oraz Pani Właściciel szkoły, Pani Dyrektor i całej radzie pedagogicznej. W prezencie od Pani Dyrektor, mgr Bożeny Gadomskiej otrzymali Voucher na tzw. jeden luźny dzień w szkole.

Kiermasz świąteczny

Trzynastego grudnia 2019 roku uczniowie klasy I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wraz z wychowawczynią mgr Marzeną Cisowską zorganizowali kiermasz świąteczny. Młodzież upiekła oraz ozdobiła pyszne bożonarodzeniowe pierniki oraz własnoręcznie w ramach zajęć z plastyki zrobili bombki. Plakat informujący o sprzedaży świątecznych wypieków i bombek został przygotowany przez uczennicę klasy I i wywieszony na szkolnym korytarzu.

Zaraz rano, przed pierwszą lekcją w piątek utworzyli stoisko w swojej pracowni, przy którym pracowali przez kilka kolejnych przerw, aby wszystko sprzedać. Przygotowane słodkości bardzo szybko znikały ze sprzedażowego stołu.

Głównym założeniem akcji było uświadomienie uczniom, jak dużo pracy należy włożyć, aby zarobić pieniądze, ale również – zachęcanie uczniów do organizowania i uczestniczenia w pracach zespołowych. To zadanie można także zaliczyć do działań integracyjnych klasę. Ponadto, kolejnym i ważnym celem, było zbieranie funduszy na wyjazd integracyjny do Londynu. Ta i kolejne planowane akcje przybliżają ich do wyznaczonego celu.

To jeszcze nie koniec! Tego typu działania będą odbywały się systematycznie. Kolejna akcja już wkrótce!

Mikołajki dla klas I-III szkoły podstawowej

Uczniowie liceum urządzili Mikołajki dla najmłodszych. Przygotowali i przeprowadzili dla nich szereg ciekawych doświadczeń chemicznych pod bacznym okiem nauczyciela chemii, Pani mgr Agnieszki Sielskiej. Ależ maluchy miały frajdę!

W dniu 3 grudnia licealiści wraz z uczniami VII klasy szkoły podstawowej udali się do teatru Pinokio w Łodzi. Młodzież uczestniczyła w spektaklu „Kapitan Nemo – 20 000 mil podmorskiej żeglugi”.

AKCJA SPRZEDAŻY GOFRÓW

W dniu 29 listopada 2019 roku uczniowie klasy I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wraz z wychowawczynią mgr Marzeną Cisowską zorganizowali akcję sprzedaży gofrów. Wydarzenie było szczegółowe omawiane kilka dni wcześniej, aby młodzież mogła kupić poszczególne produkty oraz przygotować inne słodkości. Co więcej, przygotowano też plakat informujący o tym dniu oraz zachęcano uczniów innych klas do udziału w tej akcji.

W piątek pełni werwy uczniowie utworzyli stoisko na stołówce szkolnej. Następnie, własnoręcznie przygotowali masę na gofry oraz zaczęli pieczenie. Każdy miał przydzielone odrębne zadanie. Istotne było też dbanie o porządek i czystość, które mają kluczowe znaczenie w gastronomii. Można było zjeść gofra z dżemem, owocami, cukrem pudrem, galaretkę, mini pizzę oraz szarlotkę. Wszystkim smakowały nasze produkty, które bardzo szybko znikały ze stołu.

Głównym założeniem akcji było uświadomienie uczniom ile pracy należy włożyć, aby zarobić pieniądze, jak również zachęcanie ich do pracy zespołowej. To zadanie można także zaliczyć do działań integracyjnych klasę. Ponadto, uczniowie w dalszym ciągu zbierają pieniądze na wyjazd integracyjny do Londynu, a ta i kolejne akcje przybliżają ich do wyznaczonego celu. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z zapałem brali udział w tym wydarzeniu oraz wykazywali się chęcią współpracy.

To jeszcze nie koniec! Tego typu działania będą odbywały się systematycznie. Kolejna akcja to kiermasz świąteczny, który odbędzie się już w grudniu. Będzie można na nim posmakować m.in. upieczonych przez uczniów pierników.

„Zielony gaj”

Właściciel szkoły, Pani mgr Magdalena Jakubiak urządziła „zielony kącik” przy sali uczniów liceum. Radość uczniów – bezcenna. Dziękujemy!

11 listopada

Prezentacja Spółki Mabion S.A.

W dniu 24 października 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim z przedstawicielem Spółki biotechnologicznej Mabion S.A., dyrektorem ds. naukowych i operacyjnych, Panią Julitą Balcerek.

Pani Dyrektor zaprezentowała historię, przedmiot aktualnej działalności Spółki oraz charakter i rodzaj prowadzonych prac w Działach Badań i Rozwoju, Kontroli Jakości oraz Wytwarzania. Uczniowie mieli okazję poznać schemat powstawania biotechnologicznego leku od jego początkowych etapów przebiegających w Dziale w Badań i Rozwoju, czyli projektu sekwencji kodującej białko, po etapy końcowe obecne w Dziale Wytwarzania, czyli sterylny rozlew leku do fiolek.

Przedstawiała doświadczony zespół złożony z naukowców  w obszarach biotechnologii, biologii molekularnej oraz chemii, zdolnych stawić czoła każdemu wyzwaniu dotyczącemu projektowania i wytwarzania leków biotechnologicznych. Opowiedziała o priorytetowym projekcie Spółki, którego celem jest wprowadzenie na rynek preparatu MabionCD20, leku biopodobnego do MabThera (Rituximab). Lek ten ma zastosowanie terapeutyczne, w takich schorzeniach jak: chłoniak, przewlekła białaczka limfocytowa i reumatoidalne zapalenie stawów.

Dużą część prezentacji poświęcona była profilowi pracownika, jakiego Spółka dzisiaj szuka na rynku pracy, zarówno pod kątem odpowiedniego wykształcenia, jak i umiejętności miękkich.

11 października godzina 10.00

Nadszedł dzień, w którym uczniowie klas I złożyli ślubowanie w obecności Właściciela szkoły, Pani mgr Magdaleny Jakubiak, Dyrektora szkoły, Pani mgr Bożeny Gadomskiej oraz Wychowawcy klasy, Pani mgr Marzeny Cisowskiej.

Dzień Chłopaka

W środę, 2 października 2019 roku uczniowie klas I wybrali się z nauczycielem języka polskiego, Panią mgr Małgorzatą Pągowską do kina HELIOS na film pt. „Legiony”. Bilety do kina ufundowała Właściciel szkoły, Pani mgr Magdalena Jakubiak. Był to prezent z okazji Dnia Chłopaka.

Bezpośrednio po filmie, na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka: kawa z wychowawcą klasy.

Chłopakom życzymy, by każdego dnia spotykało ich wszystko co najlepsze…

Wycieczka licealistów do Łodzi

W dniu 2 października 2019 roku młodzież z pierwszej klasy Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wybrała się na wycieczkę do Łodzi. Opiekę nad uczniami sprawowały: wychowawca klasy – mgr Marzena Cisowska oraz nauczyciel matematyki – mgr Aleksandra Pawelczyk. Wyjazd miał charakter nietypowy, ponieważ uczniowie nie wiedzieli gdzie zostaną zabrani. Miejsce docelowe, jak i przewidziane atrakcje, były dla nich niespodzianką, całkowicie ufundowaną przez panią Właściciel – mgr Magdalenę Jakubiak. Wycieczka przybrała formę „nowoczesnego” pasowania młodzieży na uczniów liceum, a jej celem była integracja klasy.

Pierwszym etapem wycieczki był przejazd pociągiem do Łodzi oraz wspólne zwiedzanie nowego dworca Łódź Fabryczna. Następnie, uczniowie mieli okazję przejechać się tramwajem do Escape Roomu „ Tkalnia Zagadek”. W ww. miejscu uczniowie zostali zamknięci w pokoju zagadek, w którym przez godzinę rozwiązywali różnego rodzaju łamigłówki, aby wydostać się z pomieszczenia. Kolejnym punktem programy był spacer ulicą Piotrkowską oraz wspólny posiłek w pizzerii. W drogę powrotną udaliśmy się również pociągiem.

Przez cały czas uczniom towarzyszyły dobre humory i duże emocje. Wycieczkę tę zdecydowanie zaliczyć można do udanych wyjazdów organizowanych przez szkołę.

Wychowawca klasy

mgr Marzena Cisowska

Closer to Culture

W dniu 13 września 2019 roku wszystkie placówki oświatowe Pani mgr Magdaleny Jakubiak zorganizowały Festyn Rodzinny – „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego wraz z Dyrektorem liceum, mgr Bożeną Gadomską oraz wychowawcą klasy, mgr Marzeną Cisowską po raz pierwszy mieli możliwość debiutu swojego miniprzedsiębiorstwa „Closer to culture”.

Oto dowód na pierwszą udaną inicjatywę firmy, celem której było zarobienie części potrzebnych funduszy na wyjazd edukacyjny do Londynu podczas festynu:

Uczniowie liceum, dyrektor szkoły oraz wychowawca klasy składają podziękowania Pani Właściciel szkoły, mgr Magdalenie Jakubiak, rodzicom oraz wszystkim uczestnikom festynu za możliwość realizacji pierwszego zadania miniprzedsiębiorstwa „Closer to culture” – pozyskanie części funduszy na kilkudniowy wyjazd edukacyjny do Londynu.

Closer to culture, to Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, które działać będzie na wzór spółki jawnej. Będzie to swego rodzaju gra edukacyjna, mająca na celu nie tylko, jak to zwykle w przedsiębiorstwach bywa, zarobek, ale przede wszystkim wdrożenie uczniów w świat biznesu, oswojenie ich z prawami rządzącymi w nim i przygotowanie do współtworzenia w przyszłości własnej firmy czy też po prostu odnalezienia się w działalności gospodarczej.

W ofercie naszej znajdzie się też organizacja wycieczek, nie tylko związanych z teatrem i kinem czy muzeum ale również mających na celu zwiedzanie i podróżowanie po Polsce a w niedalekiej przyszłości czeka nas lot do Londynu. W ramach godzin z WOS, WOK, podstaw przedsiębiorczości oraz doradztwa zawodowego pójdziemy do miejscowych instytucji, takich jak Urząd Miasta czy Urząd Skarbowy.

Najkrócej mówiąc, postaramy się urozmaicić szkolną rutynę w sposób zarówno przyjemny, jak i pożyteczny.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września 2019 roku oficjalnie rozpoczęliśmy swoją działalność.

Uroczystość otworzyły: Właściciel szkoły, mgr Magdalena Jakubiak oraz Dyrektor szkoły, mgr Bożena Gadomska.

Przebieg uroczystości:

 1. Hymn narodowy
 2. Przemówienie Właściciela szkoły
 3. Przemówienie Dyrektora szkoły
 4. Wręczenie uczniom legitymacji uczniowskich oraz upominków ufundowanych przez Panią Magdalenę Jakubiak (książki „Potęga podświadomości” Joseph Murphy)
 5. Spotkanie z wychowawcą klasy, mgr Marzeną Cisowską.

Rozpoczynamy zajęcia w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020
odbędzie się w dniu 2 września 2019 roku o godzinie 9.00
w budynku szkoły podstawowej w sali „Laboratorium chemiczne”.

Zapisy do naszego liceum już od 15 maja 2019 r.

 • zapisu do szkoły dokonuje OSOBIŚCIE rodzic/rodzice (prawni opiekunowie), na druku podania do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze szkolnej strony www.jakubiakliceum.pl ( zakładka Zapisy i opłaty)
 • rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się pod koniec czerwca 2019 r.
 • o terminie rozmowy kwalifikacyjnej wszyscy zainteresowani naszą szkołą zostaną poinformowani telefonicznie.