Nauczanie

Cykl lekcji biologii prowadzony metodą laboratoryjną

Na kilku kolejnych lekcjach biologii młodzież przeprowadzać będzie sekcję wybranych narządów zwierząt. Na poprzedniej lekcji przeprowadzaliśmy sekcję skrzydełek kurczaka. Uczniowie czytali instrukcję i wg niej starali się odsłonić mięśnie, ścięgna, by wyjąć i nazwać wszystkie kości. Szybko udało się wyjąć kość ramieniową, zrośnięte ze sobą kości przedramienia oraz trzy palce z czego środkowy, jak wiemy już, jest dwuczłonowy, a pozostałe dwa skrajne, są jednoczłonowe.

Dzisiaj na stół laboratoryjny położyliśmy serce oraz płuca świni. Uczniowie byli strasznie zadowoleni, że mieli szansę obejrzeć, dotknąć, pokroić narządy.

Już wkrótce do sali lekcyjnej „wejdą” nerki i wątroba.

JĘZYK POLSKI PO ANGIELSKU

W drodze do dwujęzyczności uczniowie ćwiczą swój angielski również na zajęciach z języka polskiego. Przy okazji analizy i interpretacji tekstów biblijnych oraz utrwalania pojęcia motywu, młodzież miała okazję pracować z tekstem Pisma Świętego w języku angielskim. Licealiści znakomicie poradzili sobie z przekładem wersetów biblijnych odnoszących się do motywu wiary, bezpieczeństwa i miłości oraz deszyfracją autorów i rozdziałów. Potrafili również odnieść konkretny cytat do fragmentów Pisma Świętego.

W dniu 18 września 2019 roku Dyrektor Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego nawiązała współpracę z Mabion S.A.

W załączniku treść całego dokumentu dotyczącego współpracy naszej szkoły z firmą biotechnologiczną Mabion S.A. z Konstantynowa Łódzkiego.

Biology of English

We wrześniu odbyła się pierwsza lekcja biologii w języku angielskim, której temat brzmiał: Zależności pokarmowe w ekosystemie. Podczas zajęć uczniowie mieli szansę poznać fachowe nazewnictwo charakterystycznych dla danego tematu słów takich jak: mutualizm, reducenci, fotosynteza, itp. Zajęcia będą odbywały się systematycznie i dotyczyły treści przewidzianych w podstawie programowej z biologii dla uczniów liceum. Celem zajęć jest rozbudzenie ciekawości uczniów w zakresie poznawania terminologii typowej dla innych dziedzin nauki oraz swobodna komunikacja w języku angielskim bez względu na temat. Mamy nadzieję, że uczniowie będą szli z nami w kierunku dwujęzyczności. Kolejna lekcja już wkrótce!

Nauczyciel biologii – mgr Bożena GADOMSKA

Nauczyciel języka angielskiego – mgr Marzena CISOWSKA

Kalendarz roku szkolnego <-kliknij aby obejrzeć

Terminarz <- kliknij aby obejrzeć